Čas Ženy

Bylinná směs do napářky Můj pohodový porod

Bylinná směs do napářky pro MŮJ POHODOVÝ POROD

Krásný den milé ženy,

konečně nastal ten pravý čas. Po 9 měsících jsem se dočkala, můžu začít s napářkou v těhotenství.

Dneska jsem byla na kontrole, vše v pořádku, tělo už se připravuje, tak ho jdu podpořit, nastartovat, pohladit, nejen tělo, ale i moji duši.

Už jsem se nemohla dočkat, věřila jsem a domlouvala miminku, ať v bříšku vydrží do konce 38 týdne. Dneska jsem 38+6, takže si jdu namíchat směs, se kterou budu doufám už večer před spaním napařovat.

Všechny bylinky jsem si loni sama nasbírala a jsem ráda, že jsem je nespotřebovala všechny. O to víc bude bylinná směs voňavá a hladivá, až budu vzpomínat, jak jsem je trhala se sluníčkem nad hlavou a sušila s láskou a úctou v srdci. Teď mi moji péči snad oplatí.

Napářka je krásný způsob, jak se připravit a naladit na miminko a porod.

Směs se skládá:
Maliník – listy maliníku jsou vyloženě těhotenskou a poporodní bylinkou. Nejen pití čaje nám pomůže k uvolněnému porodu, uvolňuje hladké děložní svaly, změkčuje porodní cesty, snižuje porodní bolesti.

Měsíček – žluté kvítky měsíčku pomáhájí pročišťovat náš organismus a čistit krev, přirozeně podporují vaginální mikroflóru, léčí vaginální tkáně a sliznice, hojí pokožku po porodu při nástřihu hráze či vaginálních trhlinkách.

Mateřídouška – používá se při bolestech hlavy, nespavosti, závratích, také při trávicích obtížích spojených s plynatostí. Vonné silice blahodárně působí na ženskou duši.

Růže – okvětní plátky růží působí žensky, podporují ženskou energii a při pohledu na ně se mi srdce a lůno uvolní, protože jsou prostě sexy ženské. Alespoň pro mě. Navíc má desinfekční, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Podporuje zdravou a čistou cestu miminku ven z naší dělohy a navíc navozují pocit harmonie a pomáhají lepšímu spánku, kdy je kvalitní odpočinek součástí aktivní přípravy na sportovní výkon, jako je pro ženu porod.

Levandule – uklidňující bylinka, proti nespavosti, proti migréně, mírně snižuje tlak a zlepšuje trávení. Některá žena je velmi citlivá na její aroma, obzvláště v těhotenství, proto je vhodné ji dávat méně. Já ji miluju, protože mě okamžitě hodí do pohody. Takže já jí moc nešetřím.

Pár benefitů bylinné páry pro přípravu k porodu:
• změkčuje tkáň hráze, hydratuje pokožku, díky tomu je kůže pružnější, uvolněná a elastická
• napářka uvolňuje svaly pánevního dna
• zvlhčuje a připravuje porodní cesty
• pomáhá tělu se uvolňovat, zkracovat děložní čípek a tím otevírá vstupní bránu na svět miminku – je to zkrátka rituál vítání miminka do své hřejivé náruče
• navíc je to relaxační chvilka, která uklidní nejen tělo, ale i duši ženy, která je v tomto období křehká.

Jak často před porodem napařovat?
Od ukončeného 38. týdne je možné napařovat 2-3x týdně, od 40. týdne je možné napařovat několikrát denně. Záleží na chuti a vyslyšení svého vnitřního hlasu.

Jak dlouho?
Na začátku napařování před porodem zvol jemnou 10 minutovou páru, pokud ti to bude příjemné, můžeš příště postupně prodlužovat. Pokud cítíš vnitřní horkost, zkus napařovat bez zakrytí, aby si tělo zbytečně nezahřívala. Poslouchej své tělo a srdce, ono ti pomůže najít tu správnou cestu, jako při porodu.

Nezapomeň si po napářce pořádně odpočinout, nejlépe v posteli pod peřinou s příjemnou meditací pro lepší spánek a klidnou mysl, nebo napojení na své děťátko.

Užívejte první jarní sluneční paprsky a můžete třeba vyrazit na první kopřivy, které krásně po zimě vyčistí tělo a nakopnou imunitu. Skvělý je i kopřivový výluh pro zdravé a krásné vlasy.

S láskou a úctou Lucka.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *