3) Pokud jste svíčku uhasili dříve nebo se při hoření tvoří tunel a knot se topí, odeberte okolo knotu trochu vosku, aby se plamínek mohl více rozhořet.
4) Hoří-li svíčka příliš silně, sfoukněte ji a po vychladnutí knot zkraťte na délku 0,5 cm.
5) Pokud se vosk nerozpouští rovnoměrně, zřejmě se knot naklonil k jedné straně. V takovém případě vezměte nehořlavý materiál (lžíci, jehlu, kovový materiál) a knot posuňte do středu svíčky.
6) Svíčku umístěte na nehořlavý a rovný povrch (sklo, keramika, tác, talíř…). V okolí, kde svíčka hoří se nesmí nacházet další předměty, které by mohly vzplanout!!!
7) Z bezpečnostních důvodů nenechávejte svíčku dohořet až na dno (ideálně nechte 0,5 – 1cm vosku). Vosk vydlabejte a můžete očistit papírovým ubrouskem dno od vosku a dřevěný obal znovu použít k naplnění či jako dekorativní vázu.
8) Ozdoby, kterými jsou svíčky naplněny (květy, bylina, kámen) při hoření nevadí, jelikož se potopí do vosku. Je potřeba hlídat, aby nebyly blízko knotu, pokud se tam nachází, opět vezměte kovový předmět a ozdobu posuňte ke stěně svíčky. Uhne-li se knot svíčky blízko dřevěné stěny, opět ho poposuňte ke středu.
9) Hořící svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru, v blízkosti hořlavých materiálů, v blízkosti dětí či zvířat!!!
10) Neneseme odpovědnost za případné škody, úrazy, nehody!!! Neneseme odpovědnost za nesprávné používání svíčky v domácnosti. Dbejte u každé svíčky zvýšené opatrnosti.
Více informací najdete již brzy na mém eshopu. Pokud máte jakýkoli dotaz, napište mi lucie@caszeny.cz.