Čas Ženy

Mýty o ženské bylinné napářce

Mýty o ženské napářce a kdy ji nepraktikovat.

Pojďme společně objasnit pár mýtů a mylných informací, které kolují mezi veřejností o ženské bylinné napářce. Na následujících řádcích vám podám vysvětlení.

Dělohu není potřeba čistit, během menstruace se vyčistí sama.

Děloha je opravdu chytrá, během menstruace ji není potřeba čistit či jinak prokrvovat, proto se během menstruace ani nenapařuje.

Vlivem dnešní doby, která je plná náhražek, nepříznivých látek pro naše tělo, stresu a tlaku, zejména na ženskou duši, je celkově tělo ženy oslabeno a nevyživeno. Rychlý a nezdravý životní styl se podepisuje nejen na naší psychice, ale chřadne zároveň i naše tělo a orgány. Tělo nám dává jasné signály, že není něco v pořádku, v případě menstruace jsou to křeče, bolesti, menstruační nerovnováha, výtoky, hnědá krev a krevní sraženiny. Tyto příznaky jsou signálem, že naše menstruace není zdravá a je potřeba napomoci správnému menstruačnímu cyklu a získat zpět svoji zářivou malinovou barvu menstruace, která nás potěší.

Nastartovat zdravou menstruaci můžeme:

Vědomou péčí můžeme zpět navrátit rovnováhu do našeho ženského života. Účinným nástrojem může být právě ženská bylinná napářka, během níž si zároveň dopřáváte osobní wellness pro vaše tělo i duši. Jak využít své smysly pro lepší spojení sama se sebou se můžete dočíst zdarma v mém eBooku Ženská bylinná napářka – Rituální průvodce.

Způsobím si nepříjemné popáleniny.

Pokud k sobě budete přistupovat vědomě a s láskou, uděláte si na vaši chvilku nad parou čas a nebudete na sebe spěchat, nemůže se vám nic stát, právě naopak. Po vaší chvilce s bylinným čajem pro vaši yoni se budete cítit vyživená a spokojená.

Dodržujte vždy tento postup, než usednete na váš trůn a začnete si vychutnávat slastné okamžiky sama se sebou. Než usednete nad páru, zkontrolujte zápěstím horkost páry a to tak, že chvilku nad parou přidržíte zápěstí a zkontrolujete, zda je pára pro vaši pokožku příjemná. Je to takový postup, jak když připravujete vašemu miminku teplé mléko a nakapete si ho na spodní zápěstí, kde je kůže citlivá, abyste se ubezpečila o správné teplotě. Je to tak snadné.

Pokud s napářkou začínáte, zvolte napoprvé jemnější páru a pozorujte, jak na to vaše tělo reaguje. Je chytré a samo si řekne, zda chce příště více tepla.

Při používání stoličky na napářku je možnost popálenin takřka nulová, protože pára je dostatečně daleko od naší yoni. Během napařování se náš bylinný čaj nevaří, jen probublává a nechá se odpočívat 10 minut pod pokličkou. V případě používání sedátka rovnou na hrnec, je opravdu důležité zkontrolovat zápěstím horkost páry, tam je pochopitelně bližší kontakt s bylinnou parou, tudíž i větší riziko. Přistupujte k sobě s láskou a respektem.

Chcete si vybrat vaši celoživotní kamarádku k sezení nad parou správně, nechte se inspirovat v článku Co mám použít k sezení nad parou?

Napářka mi rozjede infekce, kvasinky, výtok, alergii apod.

Vodní pára nemůže způsobit infekce, naopak při použití správných desinfekčních bylinek může infekci předejít a obnovit tak poševní mikroflóru. Pokud žena ví, že na kvasinkovou infekci trpí a aktuálně ji řeší, měla by svůj problém nejdříve vyřešit a poté začít s jemnou 10 minutovou napářkou, do které zařadí bylinky s antibakteriálními účinky.

Co se týče alergií, je tu možnost vyvolání z důvodu alergie na určitou bylinku. Pokud o ni vědomě víte, bylinku vyřaďte z vašeho ženského bylinného čaje. Napařovat můžete jen s čistou vodní parou.

Lékaři nedoporučují vaginální napařování.

V současné době je ženská napářka opět na vzestupu, veřejnost se začíná zajímat o holistické přístupy léčení svého těla bez zbytečných zásahů a léků. Lidé začínají více věřit přírodě a její mocné síle. V dnešní době probíhá osvěta v rámci porodnictví, kdy je napářka poskytovaná v čím dál tím více porodnicích jako součást vědomé přípravy na porod. Tudíž není pravda, že lékaři nedoporučují tento druh léčení, někteří o něm ani nevědí nebo nechtějí vědět. V zahraničí je to běžná a veřejně dostupná praxe péče o ženské tělo i duši.

Mediální kritika vaginálního napařování.

Poté co známá herečka a propagátorka ženské napářky Gwyneth Paltrow pěla chválu na tuto proceduru, spustila se mediální lavina kritizujících článků, které měli výhružný nádech. K tomu bych napsala jen, že kdo to nezkusí, ten to nezjistí 🙂

Kdy nenapařovat !!!

  • Během menstruace.
  • Extrémně silný menstruační cyklus.
  • Během ovulace, pokud se snažíte otěhotnět.
  • Po pohlavním styku, pokud se snažíte otěhotnět.
  • Pokud víte, že jste těhotná nebo si myslíte, že byste mohla být.
  • Během celého těhotenství až do 38. týdne, vícečetné těhotenství od 36. týdne.
  • Vaginální infekce (kvasinková infekce, mykóza).
  • Zánět děložního čípku, dělohy nebo vaječníků, zánět močových cest.
  • Otevřené rány.
  • Ženská operace.
  • Pokud máte nitroděložní tělísko (mohlo by dojít k uvolnění).
  • Genitální piercing (teplo by ohřálo kov a mohlo by dojít k popálení).

!!! Nikdy nepoužívejte esenciální oleje !!!

Esenciální oleje se nepoužívají vnitřně, protože jsou vysoce koncentrované a mohou dráždit a vysušovat tkáně a sliznice. Na napářku použijte pouze čerstvé nebo sušené bylinky.

Esenciální olej si nechte pro vaši aroma lampu.

VEZMĚTE PROSÍM NA VĚDOMÍ, ŽE NAPÁŘKA NENAHRAZUJE LÉKAŘSKOU PÉČI, PŘISTUPUJTE K SOBĚ ZODPOVĚDNĚ A KONEJTE V SOULADU SE SVÝM VNITŘNÍM POCITEM.

Přeji Vám krásné chvíle s napářkou, kdy nad bylinným čajem sedí vědomá žena. 

S láskou a úctou Lucka.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *